ToBuy Shop Blog

Biztonsági kamera a családi házban - Az okos választás

2023.05.26 16:19
Biztonsági kamera a családi házban - Az okos választás

A biztonsági kamerák manapság szinte elengedhetetlen részévé váltak az otthoni biztonsági rendszereknek. Különböző társadalmi, globális és lokális problémák miatt egyre kevésbé érezzük biztonságban értékeinket, vagy épp az életünk, ezért tesszük biztonságosabbá otthonunkat, ahová megpihenni járunk, békében. Egy biztonsági kamera lehetővé teszi, hogy szinte bárhonnan nyomon lehessen követni mi történik otthonunkban, még akkor is, ha nincsen otthon senki. De hogy hogyan válasszuk ki a megfelelő kamerát? Ebben a cikkben azokat a szempontokat vesszük sorra, amelyek alapján érdemes dönteni.

 

Felbontás

A biztonsági, vagy IP kamerák felbontása nagyon fontos szempont a választás során. A nagyobb felbontású kamerák képe sokkal részletesebb, így könnyebben felismerhetőek az arcok, rendszámok vagy akár a tárgyak is, ami kimondottan fontos akkor, hogyha a kamerának egy nagyobb teret kell belátnia. A HD felbontású kamerák (1920 x 1080) általában elegendőek az otthoni felhasználásra, de ha nagyobb területet szeretnénk felügyelni, akkor érdemes lehet még ettől is nagyobb felbontású kamerákat felszerelni, vagyis ebben az esetben a 4K felbontású kamerák (3840 x 2160) a legmagasabb felbontással tudnak megörökíteni minden történést.

 

 

Éjjellátás

Az éjjellátás is fontos szempont a biztonsági kamerák kiválasztásakor, mivel a nappalokhoz képest egy éjszaka talán még több olyan esemény történhet, amit érdemes lehet felvenni. A legtöbb kamera éjjellátó funkcióval rendelkezik, de érdemes figyelni arra, hogy milyen távolságig működik ez rajtuk. A legtöbb kamera körülbelül 10-15 méter távolságra tudja érzékelni az éjszakai mozgást, de vannak olyan kamerák is, amelyek akár 30-40 méter távolságig is tökéletesen működnek.

Mozgásérzékelés

A mozgásérzékelő funkció egy örök nyertes, tárhelytakarékos megoldás, amely lehetővé teszi, hogy a kamera automatikusan rögzítse az eseményeket, amelyeket érzékel, de csak az érzékelés pillanatában tegye ezt meg. Vagyis, amint újra mozdulatlan minden a kamera előtt, az csak leáll. Ez nagyon hasznos lehet akkor, ha például hosszú időre elhagyjuk az otthonunkat, és szeretnénk a kamerák működését továbbra is figyelni. Érdemes olyan kamerát választani, amelyik beállítható, hogy csak azokat a mozgásokat érzékelje, amelyek valóban fontosak, vagy csak bizonyos időszakokban működjön.

 

 

Távoli elérés

Szinte kötelező tulajdonsága egy mai IP kamerának, hogy az otthon tulajdonosai pár gombnyomással és egy applikációval távolról is követhessék, mi történik otthonukban. Ehhez szükséges egy stabilabb internetkapcsolat és hozzá egy olyan eszköz, mint például egy okostelefon vagy laptop. Az okostelefonos alkalmazások segítségével a kamera élő képeit lehet figyelni, valamint az események rögzítéseit is meg lehet tekinteni.

 

Riasztási funkció

Néhány biztonsági kamerán van riasztási funkció, amely lehetővé teszi, hogy ha mozgást észlel, akkor egy riasztást küld az okostelefonunkra, vagy épp arra a telefonszámra, amint beállítottunk. Ez lehetővé teszi, hogy azonnal értesüljünk, ha valaki illetéktelenül belép az otthonunkba, és minél hamarabb reagálhassunk rá.

 

Vízállóság

Ha az otthonunk kültéri és teljesen fedetlen területeire szeretnénk IP kamerákat telepíteni, akkor fontos, hogy olyan darabokat válasszunk, amelyek víz- és porállók, hogy garantáltan hosszúéletűek legyenek a zord körülmények között is.

 

Tárolás

Az otthoni biztonsági kamerák általában két féle tárolási lehetőséggel rendelkeznek: helyi tárolással, vagy felhő alapú tárolással. A helyi tárolás azt jelenti, hogy a kamera az általa rögzített videókat egy helyi merevlemezre, vagy egy memóriakártyára menti. Ehhez képest a  felhőtárolás azt jelenti, hogy a videókat felhőszolgáltatónál tárolja a kamera, amely sokszor nagyobb tárhelyet, hozzáférhetőséget és szabadságot jelenthet, de mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is, így érdemes mérlegelni és magunk átgondolni mire is van igényünk.